Araç Asansörü Neden Kullanılır?

Araç Asansörü Neden Kullanılmaktadır?; Günümüzde, artan yapılaşma ve buna bağlı olarak da artan  nüfus yoğunluğundan dolayı araç sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu artış sebebiyle de oluşan otopark sorununu azaltmak için bodrum katlarına ya da bina üstlerine de araç asansörü yapılmaya başlanmıştır.  Bu sayede araç asansörleriyle gereksiz alan kayıplarının önüne geçilebilmektedir.

Araç Asansörü Neden Kullanılmaktadır?

Genellikle bu sistem araba otoparklarında, otomotiv şirketlerinde, fabrikalarda, özel villalar ve araç bakım-onarım servislerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yük taşıma kapasitelerine göre 3500 kg – 10.000 kg’a  kadar çeşitlilik göstermektedir.

Araç asansörleri projesi yapılırken en önemli nokta aracın yüksekliği, genişliği ve ağırlığına göre tasarlanmış olmalıdır. Bu sebeple, araç asansörü üretiminde bu özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç asansörünün kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; araç asansör kabin butonunun araç sürücüsünün araçtan inmesine gerek kalmadan kullanımını sağlamalıdır.

Ayrıca Asansör Yönetmeliği standartlarına göre, araç asansör kabinin içerisinde kabin kapısının bulunması yasal zorunluluktur. Platform şeklinde olan araç asansörlerinde ise makine emniyet yönetmeliğinin standartları uygulanmaktadır. Yetkili asansör bakım firmaları tarafından periyodik ve genel asansör bakımı düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Çünkü insan hayatı her şeyden değerlidir.

Araç asansörü imalatı yapan firmalardan biri olan Forces Makina, tüm bu standartlara dikkat eden asansör firmalarından biridir.

Forces, kurulduğu 2010 yılından beri sektördedir. Ve uzun yılların vermiş olduğu deneyim ile müşterilerinin isteğine göre araç asansörü üretmektedir. Bünyesinde çalışan kadrosu işini bilen ve alanında uzmandır. En alt personelinden en üst personeline kadar tüm çalışanları kalifiye çalışanlardır.

Ar-Ge çalışmalarını, Kosgeb, Tübitak, Gyte ve Marmara Üniversitesi desteği ile yürütmektedir. Forses Makina, araç asansörü dışında yük asansörü, makaslı lift ve makaslı platformda üretmektedir.

Platform Asansörler

Platform asansörler, yük ve eşya taşımak için tasarlanmış kaldırma ekipmanlarıdır. Kurulumunda büyük zorluklar yaratmaması, daha az yer kaplaması ve maliyetlerinin çok yüksek olmaması nedeniyle tercih edilmektedir.

Engelli Platformu, Yük platformu ve Araç platformu olmak üzere kullanılmaktadır.

Engelli platformu, villalar, evler, iş yerleri ve benzeri yapılarda kullanılmaktadır.

Yük platformu, fabrikalar, imalathaneler, depolar ve benzeri. yapılarda kullanılmaktadır.

Araç platformu, otoparklar, fabrikalar, depolar ve benzeri yapılarda kullanılmaktadır.