Bebek Odalarına Zarif Fikirler

Bebek odalarına zarif fikirler kurgulamak için öncelikle renklere karar vermelisiniz ve elbette bütçe planına eğer ekonomik bir plan yapacaksanız kendin yap projelerinden mutlaka haberdar olun derim. renklerde soft tercihler için için beyaz, pudra gibi renkleri bir ya da iki renk ile kombin yapabilirsiniz.

Hatta tek bir rengin farklı tonlarıyla güzel gölge oyunları yapabilirsiniz. Örneğin pudra ve açık kahve tonlarıyla zarif ve ferah bir oda yaratmanız mümkün. Bebek odalarına zarif fikirler uygulamada, mobilyalar seçimi oldukça önemli. Mobilya seçiminde çok renkli olmayan, daha sade olanları tercih edebilirsiniz. Böylelikle bebeğiniz büyüdüğünde de mobilyaları, ‘bebek odası’nı andırmayacak şekilde çocuk odası için dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca yumuşak tekstiller de hem zarif bir dekorasyon hem de konforlu bir oda için olmazsa olmazlardan. Bebek odasında kullanacağınız aydınlatma unsurlarını birkaç farklı amaca hizmet etmesi üzerine kurgulayabilirsiniz. Örneğin bebeğinizin uykuya geçişi ya da oyun oynayacağı saatler için farklı ışıklara ihtiyacı vardır. Bunun için lambader, abajur ve sarkıt lambalardan yararlanmanız, elegant bir bebek odası için güçlü seçimler… Günümüzde aydınlatma unsurları için pek çok alternatif bulunuyor. Zarif abajurlar ve şık sarkıt lambalar kullanarak odanın dekorasyonunu kuvvetlendirebilirsiniz.