Bebek Odası Dizaynı

Bebek Odası tasarımı yapmak sanıldığının aksine oldukça zor bir iştir .  Önce tecrübe sonrasında emek ve araştırma ister Bebek Odasını Satın aldığınızda Kurulumu dizaynı yerleştirmesi ve oda içerisindeki diğer eşyaların entegresi nasıl yapılmalı gelin birlikte göz atalım ;

Çocuk odaları genelde evin en küçük odası yapılır aslında onlarında genişçe bir odaya ihtiyaçları vardır, ama eğer imkanınız varsa elbette, bebeğinize de genişçe bir oda vermeye çalışmalısınız. Hava alan basık olmayan sürekli hava sürkülasyonu sağlanan, mümkünse güneye bakan tarafta, güneş ışığı alan bir oda en ideal tercih olacaktır. Gürültüden uzak kalması da önemli , temiz havalı, bol ışıklı bir oda bebeğinize yaşam enerjisi vermesi olağan. Eğer oda büyük değilse açık tonlarda dekore etmelisiniz ki ferah görünmeli.

Kıyafet dolabı gibi büyük üniteleri kapının sağı veya solundaki duvarlara, veya varsa bir girintiye koyarak odaya girerken tam karşıdan görmemeye çalmalısınız. Ayrıca yatağın üzerine denk gelmeyecek şekilde yerleştirmek her hangi bir afet durumunda devrilmemesi açısından daha iyi olur. Devrilebilecek üniteleri duvara sabitlemek en doğru karar olacaktır.

Bebek yatağını ise odanın kapısını araladığınızda yatağın yan filesinden bebeğin pozisyonunu kontrol edebilecek bir konumda koymalısınız. Böylece odanın içine kadar girip bebeği uyandırma riskiniz kalmaz. Alt değiştirme alanınız var ise o da  kapıya yakın bir yere konuşlandırılabilir, ilk zamanlar günde en az 10 kere alt değiştirildiği düşünülürse, gün içinde en çok kullanılan parça da kendisi olacaktır. Ayrıca odada telsiz ve diğer ekipmanları kısacası, bebek için kuracağınız müzik sistemini, onun görmesini istediğiniz oyuncakları veya resim çerçevelerini koyacağınız şirin açık raflara da ihtiyacınız vardır ancak, bunların bebeğin karyolasının üzerine denk gelmemesine özen göstermelisiniz.

Yerler hijyen açısından parke tercih edilmelidir mermer ve benzeri malzemelerden kaçınılmalıdır yurt dışında en sık rastlanan dekorasyon hataları banyo ve mutfak için uygulanan belenco granit gibi malzemeleri iç dekorasyonda özellikle duvar zemin gibi alanlarda kullanmak estetik için tam puan alabilir ancak çocuklu aileler için kabus yaşatabilir. Halı isteniyorsa mutlaka antialerjik olmalı ve iyi bir marka tercih edilmeli aksi takdirde piyasada bir çok halı satışı yapan firma anti bakteriyel adı altında tüm toz ve tüyü toplayan halıları satışa sunmakta. Aydınlatma sistemi mutlaka duvara monte veya tavandan olmalı  Kordonlu abajur modelleri bebek için tehlikenin ta kendisidir. Işık loş olmalı diye renkli bebek aydınlatmalarından kaçınmalısınız göz sağlığı için bu önemli detayı unutmayalım. Unutmayın ki 6 aylık bir bebeğin bile oyun oynarken gözleri bozulmasın diye kuvvetli beyaz ışığa ihtiyaç duyar. Bunun yerine ışık anahtarınızı ayarlanabilir alırsanız bebek uyurken hafif açarak kontrol edebilir, gerektiğinde de ışık miktarını azaltabilirsiniz.

Özgün renkler kullanın odayı karma karışık renklerle donatmanız çok sağlıklı olmayacaktır oda takımı ve duvar dekorasyonu ayrı renkler de olup birbirini tamamlayan harika fikirleri dekorasyon önerileri blog sayfalarında bulabilmeniz mümkün.

Çocuk Odasında Olması Gereken Eşyalar;

Çocuk odasında bulundurulması şart eşyalardan en önemlileri oyuncak sepetleri ve elbise dolaplarıdır . Eğer yeni doğan veya bebeklik döneminde ise emzir koltuğu puf gibi konforunuzu sağlayacak eşyalar unutulmamalıdır.  Çocuklar için de odada bir koltuk bulundurmak önemlidir. Çocukların rahat uyuması için, anne ve babaların masal anlatırken kullanımında büyük rahatlık sağlar.

Bebek bezlerini, bebek bakım ürünlerini koymak için ek dolap ve ünite olması önemlidir. Alt değiştirme stantları pek çok mobilyanın içeriğinde kullanılıyor.

Çocuklar için çalışma masasının olması kitaplık bulunması önemlidir. Kitaplık veya kütüphane ayrıca kullanılabilir veya çalışma masasının üzerine yerleştirilen ek ürünler de kullanılabilir. Rafların çıkarılabilir şekilde olması zamanla yerlerinin değiştirilmesi için fonksiyonellik sağlar.

Çocuk odasında kullanılan oyun halıları, çocukların yaşlarına göre kullanılabilir. Fakat halıfleks yani zeminin tamamının kaplanarak kullanımı her yaşa uygun ve rahat kullanış sağlayan ürünlerdir.

Genç Odası kullanımına geçerken de kullanılan renkler önemli Bebeklikten çocukluğa geçişte de aynı şekilde Bebek odasında Montessori Yatak Çocuk Odasında son dönemlerde popüler olan spor araba şeklinde yataklar oldukça popüler ancak kullanışlı mı tartışılır onun yerine, Büyüyebilen Karyola veya çocuk sayısına göre tasarım ranzalar da tercih edilebilir.

Duvar dekorasyonunda abartıya kaçarak sevdikleri silüet veya kahramanlar ile harika bir ortam yaratmanız mümkün

Gerisi Sizin hayal gücünüze kalmış ne kadar sade bir oda o kadar şık tasarımlar getirir ayrıca dinginlik ve huzur verir. Mobilya alışverişleriniz için inegöl Mobilya Vadi markasının ürünlerini tercih edebilir kalite ve sağlamlığın farkına varabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi için https://www.inegolmobilyavadi.com/ linkini tıklayarak görebilirsiniz