Dekorasyon Fikirleri

Kadınlar; erkeklerle kıyaslandığında evlerindeki her alanın şıklığına özen göstermektedir. Mutfağından banyosuna her alanda fark yaratmayı severler. Sizlere sunabileceği dekorasyon fikirleri de şu şekildedir:

Oturma odasına öncelik verildiğinde; şık bir koltuk takımı, halı, tül, perde, aydınlatma, aksesuarlar, Tv ünitesi ile adeta bir bütünlük oluştururlar. Farklı ve zıt olmayan renklerle tasarlanmış odalarda göz yormadan bir tasarım elde ederler. Aynı zamanda görüntüden ziyade konfora da dikkat ederler.

Yatak odasında ise; krem tonlarında bir yatak odası takımı ve sütlü kahve tonlarında seçilmiş bir yatak başlığı ile oluşan oda tasarımında başlığın hemen üzerine odada bütünlük katacak bir dev boyut kanvas tablo yer alabilir. Yatağın her iki yanında yer alacak abajurlar ve odanın aydınlatması sağlanabilir. Tül ve perdelerde daha çok göze hitap eden şık koyu renkler tercih edilebilir.

Mutfak; kadınların en çok vakit geçirdiği alanlardan biridir. Kendilerine ait olduğunu düşündüğü tek yer denebilir. Kadınlar sevdiği yerde mutlu olur ve bu yapacakları her şeye de yansır, özellikle de yemeklerine… Çoğu zaman koyu renkli mutfak dolaplarına yer vermeyi sevmezler. Vizon tonlarındaki mutfak dolapları dar alanları hem şık hemde daha geniş gösterecektir. Mutfak dolaplarında daima düz renkler tercih edilirken; kullanılacak Çimstone tezgah rengi koyu yada dolabın rengi ile aynı şekilde tercih edilebilir.

Küçük ev aletleri ve kullanılacak diğer aksesuarlar ile renk katılabilir. Böylelikle ortama ayrı bir hava katabilirsiniz.

Genç odalarında ise çocuklarının zevkine göre bir dekorasyon düzenleyebilir. Sevdiği renkleri ve karakterleri kullanabilir.

Antrede daha çok sadeliğe yer verirken banyoda banyo renklerine göre aksesuar seçimi yapabilirler.