Deri Koltuk boyama

Deri koltuk boyama malzemeleri

-Su bazlı akrilik boyalar

-Kadife mat vernik

-Rulo fırça

-İpek uçlu Fırça

Deri koltuk boyama nasıl yapılır?

Deri koltuk boyama için adım adım ilerleyelim.Önce boyamızı çalkalayalım. Plastik bir tabağın içine bir miktar boya koyalım.1/3 oranında da su ilave edin.Örneğin 3 yemek kaşığı boya ve 1 yemek kaşığı suyu iyice karıştırın.Sünger rulonuzu bu tabak içinde gezdirerek rulonun boya almasını sağlayın.Artık evde boyama işlemini yapabiliriz.Rulo fırçalar boya yaparken iz kalmamasını sağlıyor.Kadife rulo fırçada kullanabilirsiniz.

Deri koltuğunuzu sünger rulo ile bir kat boyayın.Zemide ki renk tam olarak kapanmayacaktır.Bu sonraki katlarda ortadan kalkacaktır.24 saat bekletin.1 gün sonra ikinci katı da atabilirsiniz eğer ki açık renk bir deri koltuğa sahipseniz 2 katta renk kapanıcaktır.Koyu bir rengi çok açık bir renge boyayacaksanız daha fazla kat atmanız gerekebilir.

24 saat aralarla 2 kat boya yaptıktan sonra vernikleme işlemine geçebiliriz.Verniği koltuğumuzun yeni rengini koruması ve daha güzel bir görünüme sahip olması için yapılır.Aynı şekilde kadife mat vernikle verniğinizi de yapın ve deri koltuk renk değiştirme işlemini bitirin.