Doping 2019’da Mobilya Alışverişinde

MOSFED Yönetim Kurulu Başkanı olan sayın Ahmet Güleç, “15 Kasım’dan bu yana KDV indiriminin etkisini ciddi şekilde satışlarımızda fark ediyoruz. KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızı yüzde 30 artırdı.” diye belirtti.

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, mobilyada KDV indiriminin etkisinin 15 Kasım’dan sonra ciddi şekilde hissedildiğinin altını çizdi, “KDV indirimi son bir ayda mobilya satışlarımızdaki oranlar bir hayli değer gördü.

Sektör temsilcileri, mobilyada KDV oranının yıl sonuna kadar yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesi sonrası satışlardaki son duruma ilişkin değerlendirmeler yaparak istişarelerde bulundular.

Güleç, KDV indiriminde geriye kalan yaklaşık iki haftalık zamanın da yoğun geçmesini beklediklerini belirtti “Ancak KDV indiriminin sezona denk gelmemesi, kısa süreli olması istediğimiz verimi almamıza da ayrıca engel dedi. Yani 1,5 aylık satışlarımız yılın 10,5 aylık durgunluğunu telafi eder mi bilmiyoruz.” ifadelerini kullandı.