Dualingo Uygulaması Hakkında

İngilizce dünyada uluslararası bil dil olduğu için herkesin ikinci bir dil seçimidir. İngilizce’yi artık küçük yaşlardan itibaren okulda, kurslarda öğrenmekteyiz. Özellikle iyi meslek tercihlerinde dil bilmeniz sizin için avantajdır. Fakat dil bilmek okul ve kursla kalmamalıdır. Dil sürekli kullanılması ve uygulanması gereken bir konudur. Eğer öğrendikten sonra kullanma ve uygulama gibi durum söz konusu değilse maalesef zaman içinde bildiklerinizi de unutmaya başlarsınız. Dolayısı ile konuşma imkanınız yoksa bazı uygulamalar kullanarak bildiklerinizi tekrar etmiş olursunuz. Aynı zamanda bilmediğiniz konuları da öğrenmiş olursunuz.

İnternette bir çok İngilizce öğrenmek için uygulamalar mevcuttur. Bunlardan biri olan dualingo’dan hakkında bilgi aktaracağız sizlere. Dualingo kullanması çok basittir. Hiç İngilizce bilmeyen biri bile sıfırdan başlayabilir. Uygulama hem eğlenceli hemde öğreticidir. İlk başlarda çok basit bardak, koltuk, sandalye, ekmek gibi güncel kullandığınız kelimelerle başlayıp, öğrendikçe seviyenize göre ilerleyen bir uygulama.

Dualingo uygulamasında şu an İngilizce, Almanca mevcuttur. Ama şu an kuluçka makinesi programında olan Fransızca hazırlık aşamasında. Şu an Türkçe konuşanlar için Fransızca kursu ağacının ilk aşaması tamamlanmış durumda. Bu kursla ilgili bir kaç ayrıntıyı bilmeniz gereklidir. Öncelikle, bu kurs şu an kullanılan İngilizce konuşanlar için Türkçe’ye çevrilmiş Fransızca hali değildir. Öğretilen kelimeler farklılık göstermektedir.  Örneğin, bardak, tabak, bıçak gibi kelimeler her iki kursta da öğretiliyor ancak daha ileri ki seviyelerde sözcükler farklılık göstermektedir.  Ayrıca dil bilgisi değişik sıra ile ve değişik yöntemlerle öğretiliyor olacak.

Bu kursun amacı anadili Türkçe olup, daha önce yabancı dil öğrenmemiş insanlara öğretebilmektir. Dolayısı ile İngilizce ve Almanca bilmenizin size faydası olacaktır ama bilmiyorsanız da sorun değil. Çünkü bu kurs tam size göre. Kısacası bu kursun özgün olması ve herkesin kendinden bir şeyler bulması genel amaçtır. Özellikle sözlü tercüme dil telaffuzu için önemli bir ayrıntıdır.

Dünyada birçok öğretmen ve hatta hükümetler bile Duolingo’yu mükemmel harmanlanmış öğrenim tamamlayıcısı olarak görmektedirler. Duolingo dersleri öğrencilere kişisel geri bildirim ve alıştırmalar sunup, onları sınıftaki eğitimlerine en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Dualingo tamamen ücretsiz olan İngilizce bir uygulamadır.  Google Play ve İos ile kolayca indirilmektedir.

• PC Magazine Dualingo uygulaması için “Dil öğrenmek için yapılmış uygulamalar arasında Duolingo’dan iyisi yoktur.”demiştir. Dualingo dil öğrenimi dalında Editörün Seçimi ödülünü almıştır ve en iyi ücretsiz dil öğrenme uygulamasıdır.

Eğlenceli bir uygulamadır. Yanlış cevaplarla can kaybedip, küçük dersler yaparak ileri seviyelere geçilen ışıltılı ödüllerle aşamaları geçin. Dualingo sürekli gelişmekte olan bir uygulamadır. Sizi sürekli analiz ettiği için öğreniminiz zaman geçtikçe sürekli artar.