Düğün Alışverişinde Mutfak Takımları

Sevdiğiniz kişiyle birlikte hayatınızı birleştirmeye karar verdiğiniz süreç içinde yapılması gereken bazı alışverişler vardır Bu alışverişlerden biri de kendi evinizi kendi zevklerinize göre dizayn etmektir.
Evinizin her noktasında sizi ve eşinizi yansıtacak eşyaların olacağı Yeni bir hayata başlamaya hazır mısınız? Sorusuna cevap verirken Düğün alışverişi yaparken alınması mutfak için alınması gerekenler listesinde düğün telaşınızı biraz nebze de azaltmak için almanız gereken şeyleri yazacağım.

Havalar ısındıkça şahsınıza ulaşan düğün davetiyeleri bir bir artmaya başlamıştır. Çünkü her gelin ve damat güzel bir yaz akşamında evlenmenin hayalini kurar. Tüm sevdiklerinin katılacağı özel bir davetle unutulmayacak bir düğünü, hatıraları arasına eklemek isterler. Tüm bu düğün koşturması tatlı bir heyecan olsa da bir o kadar yorucu detaylar vardır. Disiplinli bir plan dahilinde organize edilecek . Düğün alışverişi ise koşturmanın en önemli adımıdır.
Eşinizle yani sevdiğiniz kişiyle yaşayacağınız evi yani kısaca gelecekteki hayatınızı kuracağınız düğün alışverişi hayati bir önem taşır.
Bu alışverişte; Mutfağınızdaki yemek takımlarından tutun salonunuzda kullanacağınız aksesuarlara kadar her detaya karar vermeniz gerekecektir.. Ne alacağım ne yapacağım diye düşünen yeni evlenecekler çiftler için bu öneriler adeta hayat kurtaracaktır.

Düğün alışverişi dendiğinde ilk öncelik az görünen ama büyük detaylara sahip mutfaklarda; Yemek Takımları, Çatal-Bıçak Takımları, Çaydanlık Seti, Tencere Seti,
Eminim Her genç kız annesinden bu detayı bunlar nedir derseniz şayet; ev halkı için ayrı takımlar, misafirler için ayrı takımlar bu işin geleneği olmasını… Genelde; En İhtişamlı yemek takımlarını ve yemek odaları misafirlere ayrılır. Siz de eşinizle baş başa bir yemek yerken şık bir sofrada oturmak isteyeceksiniz.. Ama şıklık ve gösteriş bir yana, bir kadın için bu konudaki en önemli ayrıntı ise temizliklerinin kolay olması ve dayanıklılığıdır.
Sizce Bulaşık makinesinde yıkanan bir yemek takımı hayatınızı daha da kolaylaştırmayacak mı?
Aldığınız yemek takımlarını çatal-bıçak takımlarıyla taçlandırmak göründüğü kadar kolay değildir. Yine misafirler için ve ev halkı için ayrı seçimler yapmak gereken Günlük kullanacağınız setler kullanıma bağlı olarak çizilip hasar göreceğinden misafir sofrasında çok hoş görünmeyecektir. Bu nedenle çatal-bıçak takımlarını iki farklı set halinde almak daha mantıklı bir karar olacaktır. Ayrıca; çatal- bıçak takımlarınla yemek takımlarınızın renk ve deseniyle uyumlu olması gerekir.
Bir diğer Ayrıntı da; En Başta kahvaltılarınızın olmasa olmazı Çaydanlık seti alışveriş listenizin bir parçasını oluşturmaktadır… Şimdi bir Çaydanlık setinin içinde de ihtiyacınız olan bir çok ürün detayı bulunmaktadır. Örneğin, küçük ve büyük ebatlarda çaydanlıklar, kahve cezveleri ile kahve fincanları çaydanlık setleri gibi…
Çaydanlık seti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli bir noktada; Çaydanlık sürekli yıkanan ve temizlenen bir eşya olduğundan paslanmaz ve çelik çaydanlıklar tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır..

Lezzetli yemekler yapmak isteyenler için “Tencere seti” düğün alışverişi yaparken almanız gereken ürünler arasında yer alır.
Tencere seti alırken mantıklı tercihler yapmanız gerekecektir. Çünkü; Evliliğinizin ilk zamanlarında değil de daha sonrasında evinize gelip gidecek olan misafirleriniz olacaktır. Bu nedenle tencere seti alırken 7’li ya da 10’lu setlerden alabilir. Özellikle; Siyah granit tencere setleri sizin için hem şık hem de kullanışlı sağlıklı seçenek olacaktır. Bu tarz tencere setlerinin içinde küçük ve büyük çaplı tavalar, Geç pişecek yemekleri daha çabuk pişirecek olan düdüklü tencereler ve çeşitli ebatlarda bulunan yemek tencereleri ile pilav tencereleri de bulunur.