Ev Dekorasyonunda Parkenin Rolü

Ev dekorasyonu denilince ilk akla Koltuk takımları, Yemek Odaları, Yatak Odaları gelmektedir. Fakat ev dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de parke seçimleridir. Ev Dekorasyonu baştan aşağı bambaşka bir görünüme kavuşturan parkeler bazı özelliklerine dikkat edilerek seçilmelidir. Piyasa da o Kadar çok parke çeşitleri renk ve modelleri var ki kullanıcılar bazen karar vermekte bile zorlanabiliyorlar… İşte Bu aşamada önemli olan tüm dekorasyonu göz önünde bulundurarak karar vermektedir…

Son zamanlarda Dekorasyonda parke seçimi  oldukça moda ve birçok ev dekorasyonunda parke modellerini görmek mümkündür. Peki dekorasyon için parke seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir ve parke seçimi nasıl yapılmalıdır?
• Öncelikle olarak  şunu belirtmeliyim  ki parkeler evinizin kalıcı ve uzun süreli kullanım malzemeleridir. Bu nedenle renk ve model tercihinde son derece titiz davranmalısınız…

• Unutmayın Koyu renk parke seçiminin sizin için bazı zorluklara neden olacağını Bu zorluklar arasında tozu ve kiri çabuk belli etmesi en bilindik özelliklerinden biridir.. Koyu renk parke seçimi yaparsanız sürekli temizliğe ihtiyaç duyacağınızı ve halı dan kalkabilecek  tozu dikkate almayı unutmayın…

• Parke eve eşya seçimlerinde Mümkün olduğunca evde kullanacağınız eşyalar ile zıt kontrastlar sağlayacak tercih etmelisiniz. Eşyalarla aynı renk parke seçimi evinizin boğuk bir görünüme kavuşmasına neden olabilecektir.

• Parke seçimi yaparken parkenin özellikleri ve hangi zemin için daha kullanışlı olduğu hakkında firmadan bilgiler edinin ve hemen karar vermeyin. Örneğin; mutfak için yapacağınız parke seçiminde hem neme hem de ısıya karşı dayanıklı bir parke modeli seçmeniz son derece önemli olmalıdır..

• Parke seçiminizi yapmadan önce duvar rengine  karar verirseniz şayet dekorasyonunuzun son hali şık bir uyumlu etki verecektir..

• Kullanışlı, temizliği kolay ve ekonomik bir parke seçimi yapmak istiyorsanız son dönemlerde laminat parkelerin en çok tercih edilen modeller olduğunu söylemekte fayda olacağını düşünüyorum.

• Eğer eviniz aydınlıksa ve genişse koyu renk parke seçebilirsiniz. Ancak eviniz küçükse ve daha geniş göstermek istiyorsanız parke seçiminiz açık tonlardan yana kullanırsanız faydalı sizin açınızdan faydasını belli bir zamandan sonra göreceksiniz…

• Eğer eşyalarınızla kolay uyum sağlayabilen bir renk tercihi yapmak istiyorsanız şayet  açık renkler, beyaz ve bal rengi oldukça şık bir seçim olacaktır. Ev  dekorasyonu yada ofis için parke seçimi yapacaksanız  daha çok açık renklere göz atmanız  odanızın da daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır..

Aynı zamanda parke seçimi ve altına kullanılacak şiltenin kalitesine dikkat edilmelidir. Çok yüksek şilte malzemesi kullanılır ise evdeki oda kapıları ve çelik kapı ister istemez çizilme yapabilir.

Kaliteli laminat parke için Yener Parke ile iletişime geçebilirsiniz.