Evim Evim Güzel Evim !!!

İnsanların günlük stres ve koşturmasının ardından koşarak geldiği bir yer var ki şüphesiz kendi yaşam alanları. Bu alanın yaşayanların kendilerine ait hissettiği huzur içerisinde boş vakitlerini geçirdikleri alanlar olması oldukça önemli. Eğer eski eşyalarınızdan kurtulup, yeni tarz yaratmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken bir hurdacı çağırıp, tüm eşyalarınızı gözünüzün önünden kaldırmak olacaktır. Bu nedenle ev seçerken ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapmanız ve en uygun şekilde dekore etmeniz gerekmektedir.

Ev kurulumu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biri sizin zevk ve tarzınıza uygun olması bir nevi sizi yansıtması ne kadar kendinizden bir şeyler bulabilirseniz o kadar rahat eder mutlu vakit geçirebilirsiniz.  İnsan sevdiği şey ile ilgili iken kendisini rahat ve ferah hisseder örneğin beyler kendi araçlarını kendileri yıkarken ne kadar da keyif alarak yıkarlar öyle değil mi ? Ev alanlarımızda bizi keyiflendirmesi için boğmayan ferah ortamlar olması gerekmektedir.

Mobilya Dekorasyon fikirlerinde yeniden ev dizayn edecekseniz eğer inegöl mobilya tercih edebilirsiniz. Hem son trende uygun eşyalar hemde trende uygun her tarza hitap edebilen ürünler mevcut.

Salonunuzdan başlayabilirsiniz öncelikle duvar dekorasyonu şart soğuk tonlar tercih ederseniz hem aydınlık hem ferahlık veren bir ortam sağlamış olabilirsiniz. Kızıl tonlar ahşap daha sıcak ortamlar yaratır belki ama küçük evlerde sıkıcı kasvetli alanlar yaratabilmektedir.

Bu konu ile ilgili fikirler için pinterest ve benzeri uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Farklı dekorasyon fikirleri görerek ufkunuzu genişletmiş olacaksınız.

Mutfak Dekorasyonu içinde granit tezgah mı mermer mi derken ciddi zamanınızı alacak bir eyleme girmiş bulunabilirsiniz bunun içinde kullanıcı yorumlarından faydalanmakta yarar var…

Soğuk renkler kullanırken dikkat edilmesi gerekenler !
Rahatlatıcı ve huzur verici soğuk renkler duyguları sakinleştirmeye ve hisleri yatıştırmaya yardımcı olduğundan, dinlenmek, rahatlamak ve enerjinizi yeniden toplamak istediğiniz mekanlar için mükemmeldir. Mavi bir göl hissi vermesi için banyonuzda deniz mavisi tonları katmanlar halinde kullanılabilir  kobalt, deniz mavisi ve buzlu açık maviyi deneyebilirsiniz. Veya sakin bir ortam yaratması için ev ofisinizi leylak renginin dumanlı tonları ile dekore edebilirsiniz. Çok fazla güneş ışığı alan güney cepheli bir odanız varsa, parlamayı dengelemesi için çam yeşili ve deniz mavisi gibi soğuk renkleri deneyebilirsiniz.

Sıcak Renkler Kullanırken Dikkat edilmesi gerekenler !
Uyarıcı, cazip, canlandırıcı ve sıcak renk tonları oturma odası, yemek odası ve mutfak gibi evin sosyal mekanlarına harika bir uyum sağlamaktadır. Doymuş renklerden hoşlanıyorsanız limon sarısı, mandalina turuncusu veya fuşya pembesi gibi leziz narenciye tonlarını kullanın. Daha hoş bir görünümü tercih ediyor ama sıcak bir görünümden taviz vermek istemiyorsanız spektrumda sonlarda bulunan sıcak renkleri kullanın  dut moru, koyu turuncu ve hardal sarısını tercih edebilirsiniz. Karanlık, kuzey cepheli bir odanız varsa, ışık kalitesini güçlendirmesi ve sıcaklık katması nedeniyle sıcak renkler ideal bir seçim olacaktır.

Sıcak Nötrler Kullanmak
Göze hoş görünen, sıcak nötrler ölçülü bir zarafet görüntüsü yaratmak için mükemmeldir. Mükemmel bir gece uykusu için rahat bir mekân yaratmanın hayalini kuruyorsanız, yatak odanızı yumuşak trüf, sıcak bal ve sütlü çikolata gibi sıcak bir nötr karışımına boyayabilirsiniz. Soluk renk tonları huzurlu bir atmosfer yaratırken daha koyu tonlar, lüks hissini çağrıştıracaktır. İstiridye ve hindistancevizi gibi tonlarda yumuşak battaniyelerle samimi atmosferi pekiştirebilirsiniz.

Soğuk Nötrler Kullanmak
Yumuşak ve narin soğuk nötrler bir odaya denge ve istikrar katmak için idealdir. Ustaca bir modernlik hissi veren bir oda yaratmak için, kalay, duman grisi, kömür rengi ve barut grisi gibi spektrumun sonunda bulunan daha koyu renk tonlarına bakın. Veya daha yumuşak, daha narin bir hava yaratmak için inci ve badem gibi tüysü kırık beyazları veya güvercin grisi veya çelik gibi tozlu grileri tercih edebilirsiniz. Bunları canlı beyaz ahşap eşyalar ve ahşap döşeme ile eşleştirebilirsiniz. Şimdi ahşap görünümlü laminat parkelerde mevcut. Bunun için üsküdar laminat parke firmalarını tercih edebilirsiniz.

Renge karar verdikten sonra onunla uyum sağlayacak mobilya ve aksesuar seçimine karar vermeniz gerekir. Sonrasında ise koltuğunuza yaslanıp, awox led tv nisi açarak, kahvenizi yudumlamak size çok iyi gelecektir.