İnşaat İnce İşler

Bir inşaatın yapılması aşamasında oldukça ince işler vardır. Seramik fayans uygulaması, ince inşaat işleri gibi işler inşaatın bitmesine yakın yapılan işlerden bir kaçıdır. Seramik fayans uygulanması inşaata helikopterli şap atıldıktan sonra yapılacak iştir.

Islak zeminlerde kullanılan seramik ve fayanslar düzenli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü sürekli suya maruz kalacak ve aralarda boşlukların kalması ile birlikte betonun su çekmesine sebebiyet gösterir. Zamanla su ile temas halinde olan beton zayıflayacak ve küf, rutubet oluşturacaktır. Daha kötüsü de diğer dairelere su kaçağı oluşumu ile duvarlarda çatlaklar meydana gelebilir. İnşaat halindeyken bu durumu fark etmek oldukça güçtür ve dairede yaşarken fayansların kırılması zorluk gösterebilmektedir. Bu sebeple seramik fayans uygulamasını bilinen firmalardan destek alarak yaptırılması gerekir.

İnşaat işleri hassaslık gerektiren işlerdir. Örneğin kullanmış olduğunuz en basit inşaat çivisi bile çok önemlidir. Bu yüzden kullandığınız tüm malzemeleri titizlikle seçmelisiniz.