Ortopedik Yatak Rahatlığı

Hemen hemen her yatak ve yastık için tabir edilebilen ” Ortopedik” sözcüğü artık, neredeyse sıradanlaştı hal böyle olunca yeni alternatifler türedi.

Bu sıfatı bir pazarlama politikası olarak kullanan ve içeriğinin ne olduğu belli olmayan yataklarına bile ortopedik diyen tanıtabilen firmalar, görsel ve işitsel medyaya reklam vererek her yatağı sert yumuşak, yaylı yaysız, visco lateks ayırt etmeksizin piyasaya ortopedik yatak olarak yayınlıyor ve öyle tanıtım yapmaya başlıyorlar.

Her yatak ortopedik sıfatını alınca başına, herkesin de kafası karışıyor, hepsi ortopedik ise hangini seçmeliyim çelişkileri başlıyor ve kafalar da hali ile karışıyor.

Ortopedi’nin sözlük anlamı  ‘Kemikler, eklemler, kaslar ve sinirler gibi hareketi sağlayan organ bozukluklarını tedavi eden bilim dalı’. Bu tanımdan anlayacağınız üzre ”Ortopedik” kelimesinin anlamı da ‘ortopedi ile ilgili olan’. Yani, ‘Kemik, eklem, kas ve sinir sistemi ile ilgili olan’ anlamına geliyor demektir aslında….

Vücudumuzun kendine has ortopedik bir yapısı ve bütünlüğü vardır. Bu yapı baş, boyun, omuz, bel-sırt, kalça, baldır-diz ve ayak bölgelerinden oluşmaktadır. Ve bu yapının da, omurganın sağlıklı olduğunu gösteren doğal bir eğrisi vardır. Bu yapıya uyum sağlayabilen, omurgayı destekleyen yataklar ortopedik yataklardır.

Ortopedik Yatak Ne Demektir?

Yatak pazar payında en sık kullanılan ortopedik kelimesi, ayakkabı sektöründe ki ortopedik kelimesi ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Ayağımızın kalıbına ve şekline uygun ortopedik bir ayakkabı giydiğinizde rahat eder ve dağları aşabilecek kadar yürüyebilecek konforu yaşarsanız, vücudumuzun da ortopedik bir şekli vardır işte. Aynı ayakkabıda ayaklarımıza yaşadığımız rahatlığın, vücudumuzdaki hali, vücut şeklini alan ve basıncı azaltarak vücudu destekleyen yataklara da ortopedik yatak denmektedir.

Ortopedik yatak, yaylı bir yatak da olabilir elbette, visco veya Lateks bir yatakta da bunu görebilirsiniz. Gelişen uyku araç gereçleri ve teknolojileri ile eski sert ve içinde olduğu belli olmayan sıradan yataklar etkisini kaybetti. Tamamen doğal ve ortopedik, organik yataklar bulmanız mümkündür. Burada önemli olan, yatağın vücudunuza uyum sağlayarak size istediğiniz sağlıklı uykuyu verebiliyor olması. Üstte bulunan katmanın vücudun şeklini alacak şekilde malzemelerden ve boşlukları dolduracak şekilde tasarlanmaktadır, alt katman orta sertlikte olmalı vücudumuzu destekleyen, ve de ne çok yumuşak olup içine gömülmeliyiz, ne de çok sert olup üstünde taşa yatmış etkisi yaratmayan bir yatak seçmek en doğru tercih olacaktır.

Ev dekorasyon ve mobilya online satış mağazası olarak bir çok site var günümüzde en çok tercih edilenlerden yorum ve puanlama sistemine bakarak karar verebilirsiniz eviniz için en iyi ve ideal olanı sizlerden başka kimse seçemez söz konusu dekorasyon ve rahatlıksa çözüm https://www.inegolmobilyavadi.com/