Salonda Mobilya Tarzı

Evimizi yenilemek ya da baştan dekore etmek zorlu bir süreçtir. Dekore etmeden önce hangi tarz mobilya istediğinize karar vermelisiniz.  Klasik mi, avangarde mı yoksa modern tarzda mı olacak? Buna karar verdiyseniz işiniz biraz daha kolaylaşacaktır.

Klasik tarz her ne kadar zaman geçse de halen ilgi gören bir tarzdır. Genellikle salonlarda tercih edilen ve biraz şahşalı ve gösterişi seven kişilerin beğenerek tercih ettikleri mobilyalardır.

Avangarde modeller ise klasik ve modern karışımdan oluşan tarzdır. İster salonunuzda isterseniz oturma odanızda kullanın. Her ortama rahatlıkla uyum sağlayacak modeller bulmanız bu kategoride daha kolaydır.

Modern tarz ise daha sade ve daha soft renklerin kullanıldığı mobilyalardır. Günümüzde çok popüler olan bu modellerin diğer aksesuar ve eşyalarla uyumu sağlaması da çok kolay olmaktadır.

Eğer modern tarzda koltuk takımı almayı planlıyorsanız şu an en çok rağbet gören soft sarı, yeşil ve mavi tonlarında olan koltuk takımlarını düşünebilirsiniz. Resimde olan koltuk takımını salonunuz için düşünüyorsanız duvar rengi için  farklı renkleri kullanma şansını yakalarsınız. Çünkü renk olarak tüm renklerle rahatlıkla uyum sağlaması kolay renkleri içinde barındırmaktadır. Örneğin duvar rengi için koltuk renklerinin kullanıldığı renk tonlarını kullanabileceğiniz gibi resimdeki gibi açık pembe tonunu kullanabilirsiniz. Bir duvarı boyarken diğer duvar için resimdeki gibi duvar kağıdı kullanarak şık bir görüntü yakalarsınız.

Evi sadece mobilya ile döşemek yetmez. Mekanda kullanacağınız halı, perde ve aksesuarlarda kullandığınız koltuk takımı ile uyumlu olmalıdır. Hatta kullanacağınız aksesuarlar bile önemlidir. Resimdeki gibi duvaır dekorasyonu için dev boyut kanvas tablo kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer duvar dekorunda kullanılan raf ile zarif bir görüntü yakalanmış. Duvar rengi ile zemin döşemesinde kullanılan parke uyumu da mükemmel. Artık ev ya da işyeri dekore ederken çok fazla mobilya kullanımından kaçınılmaktadır. Böylece mekanda daha ferah ve hoş bir görüntü oluşmaktadır.

Siz de resimdeki gibi hoş bir salona sahip olmak istiyorsanız koltuk takımları çeşitleri için İnegöl Mobilya Vadi firmasının ürünlerini inceleyebilir, kendi zevk ve tarzınıza göre koltuk takımları seçebilirsiniz.