Zeynep  Casalini Kimdir?

Zeynep Casalini 3 Ekim 1970 Yılında  İstanbul’da doğmuştur. Annesi Deniz Türkali, babası İtalyan şarkıcı Ernesto Cassalini’dir. Annesi ile babası çocuk sahibi  olduktan kısa süre sonra ayrılma kararı alarak yollarını ayırdılar.

Ünlü Sanatçı 1985 yılında Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro çalışmalarına başladı ve amatör bir gruba dahil olarak  bir dönem tiyatro ile ilgilendi. 1988 yılında Lisede  ev arkadaşı Yasemin Alkaya’nın teşvikiyle şarkı söylemeye başladı. İtalya’da bir rock grubuyla sahne aldı ve  İngiltere’de bir caz kulüpte şarkı söyledi.

1990 yılında Marmaris’e yerleşti ve sahne çalışmalarını buradan sürdürdü. 1995 yılında İstanbul’a dönerek şarkıcı Asya’ya ve Cem Özer’in Laf Lafı Açıyor adlı ilk Türk “talk-show” unda vokalistlik yaptı.

Zeynep Casalini;  Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Emel Müftüoğlu, Ajda Pekkan ve Sezen Aksu gibi ünlü şarkıcıların  vokalistligini yaptı. Sezen Aksu’nun Açıkhava Tiyatrosu konserlerinde davul çalarak ilgi topladı.

Sezen Aksu’’nun “Duvar” adlı şarkısını seslendirdiği ilk albümünün aranjörlüğünü Sinan Akçıl yapmıştır.

Zeynep Casalini, 4 Ağustos 2010 tarihinde restoran sahibi Tahsin Berk ile Bodrum’da evlendikten sonra Bodrum’a yerleşti. Eşiyle beraber Bitez’de Gravilya adında bir restoran açtı.

Duvar Şarksı Sözleri

Seninle bir daha aynı yolda yürümem
Seninle yürüyene yolda tuzakların var
Bir daha asla dokunmam tenine
Senin teninden önce duvarların var
Ben o duvarlara çarpa çarpa
Nasır tuttum
Ağlaya ağlaya
Yosun tuttum
Derin bir nefes alır gibi batıyoruz
Yükümüz ağır
Yeni bir söz söylemek için
Ölmek mi gerekir
Hadi bir cesaret
Sen de taşın altına koy elini inadına inadına
Sevişmeli bağır çağır