Avukatın Görevleri

Avukatlık mesleğini yapacak olan kişilerin yasalara ve kanunlara iyi bir şekilde hakim olması gerekir. Müvekkilleri adına mahkemelerde yasalara uygun olarak savunma yapmak avukatın görevlerinden biridir. Müvekkilleri adına dava açmak, açılan davayı sonuçlanana kadar takip etmek de avukatın görevidir. Resmi kurumlarda ve adli makamlarda gerekli işlerin yürütülmesi, bu işlerin takip edilmesi ve gerektiğinde evrakların toplanması ve takip edilmesi gibi görevleri bulunmaktadır.

Avukatlık yapacak kişilerin hukuk fakültelerinden iyi bir eğitim alması gerekir. Pratik zekaya ve pratik zeka ile birlikte sözle kapasiteye sahip olması gerekir. Avukatların yapmış oldukları iş gereği tarafsız olması gerekir. Araştırmacı, kendini geliştiren kişiler olması gerekir. İşlerinde düzenli ve prensipli bir şekilde hareket eden avukatlar mesleklerinde başarılı olmaktadır. Bu sebeple de avukat seçerken bu kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Bursa’da Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; gerekli tüm yetkinlikleri sağlamakta ve uzun yıllardır ceza hukuku, aile hukuku ve iş hukuku gibi alanlarda hukuki destek vermektedir.

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Elif  Çavuşoğlu, Bursa’da hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “bursada ceza avukatı” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa’da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu’nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa