Dikdörtgen Salonlarda Dekorasyon Nasıl Olmalı?

Dairelerin çoğunun salonu uzun ve dardır. Bu şekle sahip salonları yerleştirmenin basit yolu ise alanın geometrisine uygun mobilyalar yerleştirmektir. Eğer salonunuzda dikdörtgen şeklinde bir çıkıntı varsa yemek alanınızı oraya yerleştirebilirsiniz. Bura da mühim olan yemek masanızı alana paralel yerleştirmek. Hatta dikdörtgen bir yemek masası seçerseniz mekanı daha zengin yaparsınız.

Koltuklarınızı duvara sabitleyerek yerleştirmeli, orta sehpa olarak dikdörtgen seçimler yapmışsanız üçlü koltuğun hemen önüne koymalısınız. Böyle bir odanın dikdörtgen şeklini dengelemek için yuvarlak şekiller kullanmayı deneyebilirsiniz. Çünkü yuvarlak yemek masası küçük alanlarda daha fazla oturma imkanı sunabilir.

Oturma alanı ve yemek alanı yan yana, inegöl koltuk mobilyalarında kullanılan ahşap tonları sıcak renk sandalyelerle tamamlanabilir. Dikdörtgen yemek masası camın hemen önünde dikey bir şekilde konularak alan darlığı problemi çözülebilir. Dikdörtgen salonlar için elips şekilli sehpalar seçebilirsiniz.