Ev Dekorasyonunda Dikkat

Ev satın alırken, insanların dikkat ettiği tek şey evin geniş olması, yerleşim planın iyi olmasıdır. Tabi ki büyük ve ferah olan evler her zaman daha avantajlıdır ama asıl önemli olan evin dekorasyonudur.

Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı küçük hususlar vardır. Bize önemsiz gibi gelir ama onlara dikkat edilirse ev olduğundan daha büyük ve daha güzel gözükebilir.  Ev içerisinde mobilyaların yerleri ayarlanmadan önce duvarların rengi ayarlanmalıdır. Örneğin tavanın zemine yakınlığına göre ortamın basık olup olmamasına bakıldıktan sonra ona göre aydınlatma seçilmelidir. Bu tarz küçük hususlara dikkat ettikten sonra bu sefer de iş mobilya seçimine ve yerleşimine geliyor. Eğer bütçe kısıtlıysa ve yeni mobilya almayacaksanız evinizde olan koltuk takımlarını değiştirmektense ortamı değiştirme amacıyla halı veya perde seçimlerinizi koltuk takımınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Ama eğer bütçeniz kısıtlı değilse, renk planlaması yaparak ve ortamın enini boyunu ölçerek doğru mobilyaları alırsanız güzel yerleştirme yapabilirsiniz. Büyük halılar ve uzun perdeler tercih ederseniz ortamınız her zaman daha havalı olacaktır.  Aksesuar ve tablo kullanımları ortama renk katabilir ayrıca koltuk üzerinde yastık kullanmakta farklı bir ortam yaratabilir ancak fazla koltuk kullanma hem gözü yorar hem de rahatlığı bozar.

Her şeyden önce en önemli püf nokta ise, sizin kendinizi mutlu hissetmeniz. Siz bulunduğunuz ortamda rahat ve mutlu oldukça her yer güzelleşecektir. Dekorasyon ürünleri için https://www.mobilyanizinegolden.com/sitesini ziyaret ediniz.