Koltuk Takımlarında Kumaş Nasıl Olmalı?

Eviniz için yeni bir “Koltuk takımı” satın almaya karar verdiniz ve dikkat gereken belli başlı noktalar vardır. Koltuğun yapısının sağlam olması, konforlu ve kullanılabilir olması ile birlikte kullanılan kumaşının türü de son derece önemlidir. Çünkü; Satın alacağınız koltuğun kumaşının kesinlikle kolay silinebilir leke tutmayan bir yapısı olması, rengini uzun yıllar boyunca sabit tutabiliyor olması ve yıpranma oranının düşük olması gerekmektedir…

Kısa bir süre içerisinde yıpranan, lekeleri çıkmayan ve rengi solan kumaşlar, çirkin görüntü ile karşı karşıya kalmakta ve koltuğun kumaşının değişmesini gerekli kılmakla birlikte fazla masrafa neden olacaktır. Örneğin Çocuklu evlerde lekeleri gösteren ve leke tutma özelliğine sahip olan açık renk ve süet kumaşlar tercih edilmesi kullanıcılar için büyük zorluklar yaşatacaktır. Bu nedenle kumaş seçimi düşünüldüğünden oldukça çok daha önemlidir. Ayrıca kumaş türleri seçilirken, yaşadığınız şehrin mevsimsel özelliklerini de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü; n hava sıcaklıklarının düşük olduğu yerlerde yün kumaşları tercih etmeniz, hava sıcaklıklarının yüksek olduğu yerlerde ise deri gibi serin tutacak kumaşları tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır.

Bu nedenle koltuk takımlarında kullanılan kumaş türleri farklılık gösterebilmekte ve çok fazla çeşitliliğe sahip olmaktadır. Bu nedenle kişiye özel kumaş üretimi kişilerin kendi ihtiyaçlarınızı belirleyerek koltuk seçiminde kumaş türüne de mutlaka büyük bir önem vermeniz, uzun yıllar boyunca koltuğunuzu ek masraf yapmaya gerek kalmadan kullanabilmeniz için oldukça önemlidir. Bu Tarz koltukları İnegöl mobilya firmalarında  inegöl koltuk kategorisinde çok fazla görülmektedir.