Mekanlarda Renk Seçimleri Nasıl Yapılmalıdır?

Mekanlarda Dekorasyon tercihleri yaparken stil ve mobilya seçimi kadar renk seçimi de önemli detaylardan biridir… İnegöl Mobilya mağazalarında her türlü zevke göre mobilya çeşitleri bulunmaktadır.

Mekana hareket ve canlılık kazandıran hayat veren en önemli unsurlardan bir tanesi de renk tercihleri ve mobilyalardır. Mekanlarda kullanılan Her bir rengin ayrı bir anlamı olduğu gibi, her rengin her mekan için kullanılmaması gerekir. Çünkü; Uzmanlar ev dekorasyonu yapılırken renk seçimlerinin kullanım amacına göre belirlenmesinin daha uygun olacağınına vurgularlar…

Dekorasyonda Renk tercihi Yapılırken;
Renkler odalara samimiyet ve canlılık kattıkları kadar kazandırdıkları duygular ile de belirlenmelidir. Mesela; Canlı ve sıcak tonların tercih edildiği bir odanın, daha yumuşak ve pastel tonların tercih edildiği bir oda ile hissettirdikleri arasında farklar vardır. Bu nedenle  renklerden yana bir  tercih yapılırken, odanın hangi amaç ile kullanılacağı düşünülerek seçim yapılmalıdır.

Mekana göre Renk Seçimi Yapılırken; Yatak Odalarında canlı ve sıcak kırmızıların kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine yatak odası gibi mekanlarda daha çok uyumlu, yumuşak ve huzur verici pastel tonların kullanılması tavsiye edilmektedir.