Mobilyada Kumaş Seçimleri

Solmuş bir renk, dolgusu çökmüş minderler, kenarları sökülmüş dikişler ya da evden eve taşınırken nakliyatçıların verdiği hasarlar. Bunlar sizinde başınıza geliyorsa evinizde kullandığınız mobilyalar için yanlış kumaş seçmiş olabilirsiniz.

Kullanışlı koltuk kumaşı seçiminde bulunmak hem ev dekorasyonunu iyileştirecek hem de uzun süre yeni gibi kullanabilmenize yeterli olacaktır. Tabi ki bu görüşün ardından akıllarınız da bir soru oluşacaktır, ‘hangi koltuk kumaşları daha kullanışlıdır’. Bu konunun biraz göreceli bir durum olduğunu bilmenizde fayda var.

En kullanışlı kumaş, ihtiyaçlarınıza uygun olan kumaştır. Bu nedenle yeni koltuk takımları içerisinden seçim yaparken ya da eski koltuklarınızın yeniden döşenmesini sağlarken dikkat etmeniz gereken şey ihtiyaçlarınız olmalıdır. Önerimiz kendinize ihtiyaçlarınız için bir liste yapmanız. Bu listeyi yaparken yaşam şartlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Küçük çocuğunuzun olması, evde bir hayvan beslemeniz yada sürekli ev değiştiriyor olmanız koltuk kumaşı seçiminde belirleyici unsurlar olabilir.

Kadifeye Benzer, Kadifeden Daha Kullanışlı: Tay Tüyü

Kadife kumaşa benzerliğiyle dikkat çeken ve dokununca bile insanın kendisini iyi hissetmesini sağlayan tay tüyü, seçkin oturma grubu tasarımlarında tercih ediliyor. Bir koltuğun tasarımını öne çıkaran unsur çoğu zaman kumaş türü oluyorken, tay tüyü kumaşı tercih etmek daha etkileyici bir görünüm yapabilmenize olanak sağlayacaktır.

Günlük Kullanım için İdeal: Şönil Kumaş

Uzun süreli kullanımlar için oldukça avantajlı olması, birçok koltuk takımı modelinde karşımıza çıkmasına neden oluyor. Sıkı dokuması sebebiyle beğeni kazanan şönil kumaş, özellikle çocuklu aileler için uygun bir seçenek olacaktır. Özellikle oturma odası gibi sık kullanılan alanlarda, günlük kullanım için ideal olarak gösterilen şönil kumaş, adını şönil iplikten alıyor.

Popüler Seçenekler: Keten ve Sentetik

Özellikle yaz temalı evler için ketenin en ideal koltuk kumaşı olduğunu söyleyebiliriz. Bugün birçok kişi koltuk alırken seçimini sentetik kumaşlardan yana yapıyor. Her ne kadar daha kullanışlı seçenekler söz konusu olsa da ekonomik kumaş türlerinden biri olarak dikkat çeken sentetik kumaş, modern koltuk seçeneklerinde de karşımıza çıkmaya başladı. Koltuk kumaşları kalitesi bakımından inegöl koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.