Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler

Birçok kişinin çok sıkıntı çektiği sorunlardan biri de saç dökülmesidir. Saç dökülmeleri genelde vitamin eksikliğinden, stresten kaynaklı olabilir. Aslında saç dökülmesi bize normal gelmese de doğal bir olaydır. Yine de çok fazla dökülme varsa vereceğimiz tarifleri uygulayabilirsiniz.

Kına yakmak eskiden büyüklerimizin saçları için uyguladığı bir bakım yöntemidir. Oldukça işe yarayan bu yöntem saçlarınızın dökülmesini önler. Sadece saç dökülmesini önlemekle kalmaz aynı zamanda onları besler. Kına kürünü saçlarınıza sürmek için hazırlarken ceviz kabuğu, soğan kabuğu ve zeytinyağı eklediğinizde daha hızlı sonuçlar almanız mümkün olur.
Vitamin eksikliği çekenler için de avokado yağı kullanılabilir. Direk olarak bu yağı saçlarınıza sürün ve birkaç saat havlu ile sararak bekletin. Sarımsak veya sarımsak yağı kokusu sebebiyle pek tercih edilmemektedir. Kokuyu azaltmak için zeytinyağı, tatlı badem yağı ve Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Saç çıkmasını sağlayan lavanta yağını da sarımsak kürünüzün içerisine eklerseniz karışımın gücünü arttırarak kötü kokunun oluşmasını da engellemiş olursunuz.