Neden Montessori Yatak Tercih Edilmeli

Montessori Uygulamaları  Mobilya ve aksesuarlarının çocuklar üzerindeki etkisi faydası olumlu gelişmeleri saymakla bitmez ancak ilk 3 ünü sizler için derledik Keyifli Okumalar.

1. Montessori yatak bebeğine dost olacaktır bir düşünün her şey onun kullanabileceği boyda

Bebek odasını sadece kendi zevkinize göre düzenlemek yapılan ilk yanlışlardan birisidir. Fonksiyonel mobilyadan alabileceğiniz faydayı da gözeten ebeveynler buyrun bu yazımız tam da sizin için.  Montessori yataklar ve mobilyalar küçük ve bebeğinize uygun tçizgiler ile hem eğlenceli hem de ilham verici bir oyun alanı sunmaktadır. Tabi ki her şeyin başında gelen en önemli faktör güvenliktir. Montessori yatakları ile bebeğinizi güvenli ve sağlıklı bir ortamda büyütmenin tadını çıkarmanız mümkün elbette her an yatağından kalkıp etrafı keşfetmeye çıkmış bir afacan ile burun buruna geleceğinizi göz ardı etmeyin Evinizde alınması gereken farklı önlemler varsa bunları da alarak bebeğiniz için en güvenli ortamı sağlamak eönemlidir.

2. Montessori yatakla daha rahat ve kolay bebek odasını ayırarak çocukluğa geçiş süreci

Anne babalar ve minnoş bebeklerimiz için çok sancılı olabilecek bu süreci Montessori yatak modelleri ile rahatça ve kolayca atlatmak mümkün. Montessori yatak azimle yataktan kaçmayı başaran minnoşların güvenli bir şekilde yataktan çıkabilmesine olanak tanıyan tasarımıyla yatağa alışma sürecini kolay ve eğlenceli hale getirmektedir. Özellikle gün içindeki uyku geçişlerinde bebeğinizi alıştırmaya başlarsanız bu dönemi çok daha hızlı ve kolay tamamlayabilirsiniz.

3. Montessori yatakla ebeveynlere daha fazla uyku

Gelelim en çok tercih edilme sebebine Bazı bebekler uyanıp kendiliğinden tekrar uykuya dalabilen uyku rutini oldukça oturmuş bebeklerdir. Ancak bazen onlar için bile bu kolay olmayabilir. İşte bebeğinizin kendi başına uykuya dalamadığı veya huzursuz olduğu zamanlarda gece defalarca kalkıp onu yatağından alarak sakinleştirmeye çalışmak yerine siz de Montessori yatağına veya yatağın yanına kıvrılarak hem onu sakinleştirebilir hem de çok daha uzun süre kaliteli uyuyarak yeni güne çok daha dinlenmiş ve enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz. Ne de olsa ebeveyn olmak enerjisi bitmek tükenmek bilmeyen bebeklerle enerjiniz hiç bitmemiş gibi bir enerji ile koşturmak oynamak ve onlara yardım demek öyle değil mi

Montessori Yatak ve diğer çocuk odası uygulamalarınız için tüm ihtiyacınız İnegöl mobilya sitelerinden fikir sahibi olup satın almak uygulama alanlarınıza en uygun mobilyayı seçmeniz mümkün.