Stüdyo Dairelerde Kullanışlı Dekorasyon Önerileri

Gelişen Teknoloji ve iş yoğunluğu uzun çalışma şartlarıyla insanlar vakitlerinin çoğunu ofis ortamlarında geçiriyor. Ve evde geçirilen zaman kısıtlı olduğu için genelde küçük stüdyo daireler son zamanlarda çalışan kişilerin tercihleri arasında olmaya başladı.Bu küçük stüdyo dairelerde dekorasyon nasıl olmalı sadece sıcak ev yaşamından çıkıp home ofis olarak nasıl kullanılabilir .

Stüdyo daireler metre kare olarak normal dairelere göre biraz daha küçüktür be nedenle mobilya seçiminde Büyük eşyaları tercih etmeyin. Eğer büyük gösterişli eşya tutkunuz varsa salonunuzda sandığı sehpa görevi olarak evin ortasında kullanabilirsiniz ve içine eşyalarınızı koyabileceğiniz ürünleri inegöl mobilyası satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Stüdyo dairede Mutfaklar genelde Amerikan tarz kullanılıyor. Durum böyle olunca mutfakta karmaşayı üstü kapaklı dolaplarla kamufle edebilirsiniz. Ayrıca corian mutfak tezgahı kullanarak modern bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Bana göre; her evin olmazsa olmazı kütüphanedir. fakat kütüphane deki kitaplarınız için yeriniz yoksa asma tavan gibi kitaplık yapabilirsiniz. Kitap yükünü ortadan kaldırmış olur hem de dekoratif olarak hem harika duracak hem de isteklerinizi karşılayacak hem de bulunduğu ortama derinlik katıp odanızı geniş gösterecek bir tasarıma sahip olmuş olur.
Eğer odanızda yer açmak istiyorsanız önce peteklerden başlayın. Evinizde eskilerden kalma peteğiniz var onu değiştirebilir Daha minimal şekilde olanları kullanabilirsiniz ya da yatak başlığı yerine zevkinize uygun duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Kesinlikle açık renk laminat parke kullanmalısınız ki alan geniş olsun. Yener laminat parke Üsküdar’da yer almakta ve birbirinden şık laminat parke modellerini sunmaktadır.

Üst kısmada giyinme dolabınızla detaylandırabilirsiniz.
Bayanların eşyaları genelde minik detaylardan oluşur. Ve yer bulmakta ayrı bir sorun haline gelir. Böyle bir sorun karşısında benim önerim; Koltukların yada Berjerin altına gizlediğiniz çanta görünümlü şile bezleri tarzıyla hem modern görünecektir hem de ıvır zıvır olarak görünen eşyaları bir yerde toplanmış olur.
Bir diğer detayda çalışma masanız ve yatağınızı bir arada kullanabileceğiniz tasarımlar yer konusunda en büyük kurtarıcınız olacaktır. Bu tasarıma isteseniz kitaplık detayını da eklerseniz daha ferah bir ortam yaratmış olursunuz.
Yatağınızı yerden daha yüksek bir ürün kullanarak yukarı dan almak istediğiniz kitapları yada aksesuarları alabilir. ve alt kısmını da dolap olarak kullanabilirsiniz.
Minimal formda berjer ve sandalyeden oturma grubu oluşturabilirsiniz. Hem kitaplık hem de TV ünitesi olarak kullanacağınız yer oluşturmuş olursunuz.
Boydan boya perde kullanmak yerine, iki cam arasına çalışma masası yerleştirebilir.
Açık Amerikan mutfağınızı ikili koltukla ayırabilirsiniz.
İnce uzun bir odaya sahipseniz açılır kapanır yatak veya bazalar tercih edebilirsiniz. Yatağı yukarı kaldırdığınızda hem dolap gibi görünecek hem de alan genişler.
Salonunuzda raflı köşe sehpası kullanabilir.
Yatak altındaki baza detayını giysi dolabı gibi de kullanabilirsiniz. Böyle bir öneride eşyaların kırışma sorunu olmasının da altını çizmek isterim.
Bölmeli dolap sayesinde evi iki bölüme ayırabilir, yerine göre home ofis olarak da kullanabilirsiniz.
Bunu da şirin ofis araç gereçleriyle detaylandırabilirsiniz. Örneğin hesap kitap işleri yapan biri için çikolata görünümlü hesap makinası, masanızsa sosyal platform simgesi Instagram görünümlü kalemlik, cup kek görünümlü not kağıtları, renkli kalem tutkusu olan tasarımcılara ve sevenlerine özel kirpi kalemlik, figürlü not tutacağı ile de masanızı detaylandırabilir, ayrıca duvar dekoru olarak yağlı boya tablo tercih ederek  iş alanınızı  renklendirebilirsiniz.