Anadolu ve Takı

Anadolu’da yaşamış olan tüm uygarlıklar; metalleri ve taşlarıyla birlikte yada ayrı işleyerek tüm hem kutsal hemde sanatsal amaçlara yönelik takı gibi sayısız eserler üretmişlerdir.

Anadolu; bu hususta çağının merkezi olmayı  başarmış, olağanüstü teknikleriyle ilk kez uygulamış olduğu bu sanatın yaşayabilmesi için öncülük etmiş bölgedir.

Eski ustalar, sanatkarlar taşları ve metalleri takılarda kullanmaya özen gösterirken biçim, form, fonksiyon gibi özellikleri sosyal, teknik ve sanatsal davranışlarıyla denetlemiştir. Bu sanatkarlar iyi bir doğa araştırmacısı, duyguları ve sezileriyle tanıdıkları doğayla bütünleşebilen tasarım ve yaratıcılık hususlarında en az günümüzde ki meslektaşları kadar yetenekli olduklarını ve diğer bir yandan da bakıldığında kendilerinden önceki kültür mirasına sahip çıkmaktadır.

Canan Yolaç Stamboul mitolojik tasarım küpe ile adını duyurmuş ve bir çok kişi tarafından tercih edilmiştir.

İnsanların mitolojik, egzotik, mistik ürünlere karşı her zaman bir ilgisi olmuştur. Tarihin geçmişinde de bu böyleydi. Günümüzde de bu durum hala devam etmektedir. Canan Yolaç’ın tüm ürünlerinde bunu görmeniz mümkündür.

Özellikle mitolojik tasarım küpeler, mistik tasarım kolyeler, ikonik tasarım bileklikler bunun bir göstergesidir.  Canan Yolaç’ın da dediği gibi moda değişir ama stiliniz kalıcıdır. İnsanların karakterleri renk seçimlerinden tarzından az da olsa bize ipucu verir. Takı da öyledir. Her insanın takı seçimi farklı olabilir. Birisi şaşaalı şeyleri severken başka biri daha minimal şeyleri sevebilir. Canan Yolaç her kişinin kendinden bir şeyler bulabileceği sadece ince el işçiliği ile farklı tasarımlar yapmaktadır.

Bunlardan bazıları, Star Of The Depth Pembe Rüyalar Mistik Küpe, Jr. Secret Of The Universe Ametist Crystal Mitolojik Rozet,  Secret Of The Universe Turquise Crystal Mitolojik İnci Kolye bunlardan sadece bir kaçıdır.

Canan Yolaç tasarımlarında kolyeler, yüzükler, bileklikler, rozetler, küpeler, kol düğmeleri, tasmalar bulunmakta. Friendship Silver Zincir, Sultan Of The Ocean Pink Dreams Gösterişli Kolye, Universal White Coin İkonik Kolye Ucu, Star Of The Depth Grey Crystal Mistik Broş sadece bir kaçı. Diğer mistik tasarım yüzükler, mitolojik tasarım yüzükler veya ikonik tasarım yüzükler dışında diğer ürünleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.