Retro Dekorasyonda Kullanılan Eşyalar

Birçok birbirinden farklı tarza mobilya dekorasyonlarımız bulunmaktadır.Bunlardan biri de retro mobilya dekorasyonudur. Eskiye dair mobilyaların aksesuarların kullanılmasıyla oluşur. Geçmişin günümüze modern olarak uyarlanması ile ortaya çıkan bu dekorasyon türü kişilere huzur verir ve yaratıcılıklarını da arttırır.

Dekorasyonda kullanılan eşyaların özellikleri

-Retro tarzı eski yıllardan gelen bir tarz olduğu için genellikle eskitilmiş eşyalar kullanılır. Koltuk takımı olarak patchwork kanepe modelleri sıkça tercih edilir. Bunun dışında yastıklarda baskılı renkli parlak ve motifli modeller tercih edilir. Sadelikten değil de eğlenceli bir renklilikten yanadır. Bunun dışında duvarlarda çiçekli veya desenli son derece renkli modeller kullanılır.

-Koltuklar, perdeler, yastıklar son derece renklidir. Fakat masa, zigon, sehpa gibi mobilyalarda ahşap rengi veya koyu kahverengi tercih edilmektedir. Halı seçimi de yine son derece renklidir.

-Bu noktada dikkat edilmesi gereken durum evi renkli ve retro yapacağım diye lunaparka çevirmemektir. Renkler canlı ve birbiri ile uyumlu olmalılardır.

-Koltuklar, perdeler, yastıklar son derece renklidir.Ama masa, zigon, sehpa gibi mobilyalarda ahşap rengi veya koyu kahverengi tercih edilmektedir. Halı seçimi de yine son derece renklidir.

Diğer mobilya modelleri, renk ve çeşitlerini incelemek için inegöl mobilya firması İnegöl Mobilya Vadi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.