Evlilik Öncesi Eşya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

EVLENMEYE karar veren iki insan için en önemli şeylerden biri de bu evlilik sürecini en az stresle atlatmaktır. Ev almak, eşya almak,kına, düğün organizasyonu yapmak ve her şeyi eksiksiz yapmak zor olabilir. Yanınızda size yardımcı olabilecek insanlar olması önemli bir unsurdur. Bu süreci ne kadar kalabalık geçirirseniz o kadar iyidir. Her şeyi düzenli ve planlı yaparsanız işleriniz kolaylaşır. Önemli olan doğru iş paylaşımı yapabilmektir. Ee her şeyi siz yapamazsınız… Önce evi sonra eşyaları ayarlayıp uygun bir nakliyat firmasıyla anlaşmak için neyi bekliyorsunuz?

Böyle bir karar alırken ev almayı da hesaba katmışsınızdır umarım. Önce işe bir ev bakmakla başlayın derim. Ev aldıktan sonra o evin mutfak ve odalarının ölçülerine göre eşyalar bakmalısınız. Tüm o mutfak eşyalarının yapılacak dolaplara sığması gerekir. Çok beğenerek aldığınız çeyiziniz için dolap ölçülerinizi verip ideal bir mutfak yaptırmalısınız. Çelik tencereler, porselen tabaklar, çatal ve bıçak takımlarınız çizilmemeli ve kolaylıkla alıp kullanabileceğiniz yerlerde bulunmalıdır.

Aldığınız eşyaların yapım malzemeleri de önemlidir. Belli bir masrafa giriyorsunuz haliyle bütçeyi de düşünmeden edemiyorsunuz. Her şeyin en iyisi olsun ama aynı zamanda da en hesaplısı olsun istiyorsunuz. Duvarlarınızın boyası, yerlerinizin parkesi, mutfağınızın tezgahı derken en ince ayrıntılar içinde boğulmayın. Bir ön araştırma yapın ve uygun fiyatları tercih edin derim. Mesela mutfak tezgahı konusunda çimstone mutfak tezgahı size önerebilirim. Çevrenizden fikir almak sizinde işinize gelecektir.

Sıra geldi uygun ölçülerine göre odalara eşya bakmaya… Mobilya seçimi en zor seçimdir. Klasik, spor, daha gündelik her çeşit mevcuttur ve bu yüzden bir sürü koltuk, yatak odası takımı içinden çıkamayabilirsiniz. Bu noktada devreye eşinizle sizin ortak zevkleriniz giriyor. Umarım zevkleriniz birbirlerine yakındır. Yoksa bu konuda ılımlı olmazsanız başınız çok ağrır. Özellikle baylar sizin sanki bir adım geride durmanız sizin için çok daha iyi olacaktır 🙂

Kadınlara ev ve ev eşyalarıyla uğraşmak daha bir çekici gelir. Erkeklere oranla kadınlar bu işler için zaten önceden bir araştırma yapar ve ona göre ihtiyaçlarını alırlar. En iyi marka ve ürünlerini belirleyerek fiyat araştırması yapan genelde kadınlardır.

Tüm bu olaylar tamamlandıktan sonra diğer organizasyonları yaparken en azından içiniz rahat olur. Kına, düğün organize etmek başlı başına olaylardır. Davetiyesi, şekerleri, hediyelikleri derken zaman nasıl geçmiş anlamazsınız. O yüzden önce evinizi yerleştirip işlerinizi bir köşeye bırakıp sizin de doyasıya eğlenmeniz gerekir. Bu günler bir kere yaşanır. Strese girerek kendinizi cezalandırmayın. En mutlu günlerinizin sonuna kadar tadını çıkarın.

inegöl düğün paketleri ile  adet ev mobilya takımını en avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.