Elif Çavuşoğlu

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Çoğunluk olarak savunma ve hak arama mesleği olarak tanımlanmakta olan avukatlık mesleği, müvekkiline hukuki yardım sağlamakta ve sorunun çözümünü hedeflemektedir. Hukuk davalarında temsil ettiği şahıs veya tüzel kişinin talebi doğrultusunda kanuni olarak müvekkilinin hak arayışını sonuçlandırmaktadır.

Savunmayı görev bilinci ile gerçekleştiren ve sonucu hedefleyen kişiye ceza avukatı denir. Ceza avukatı, müvekkillerinin haklarını savunurken, ceza mahkemelerinde yargılamalarında da olumlu sonuçları almak için kapsamlı bir çalışma yapmaktadır. Ceza hukukunun tüm detayları ile ilgili araştırmalar yapılması, savunmanın hazırlanabilmesi için birebir görüşmeler yapmaktadır.

Davaların düzenli bir şekilde görülmesi için uyulması gereken hükümler vardır. Hukuki terimlerin anlaşılabilmesi ve somut olaya özgü olarak yorumlanması için bir avukata ihtiyaç duyulur.

Bursa ilinde avukat ihtiyacınızın olduğu durumlarda Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilir ve mahkeme süreçlerinizi birlikte değerlendirebilirsiniz.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://habipo.com/elif-cavusoglu/