Forces Yük Asansörleri

Yük Asansörleri Hakkında detaylı bilgi almak için hemen Forces Makina ile iletişime geçiniz. Yük asansörü, imalatında hız ve konforun haricinde malzeme yada eşya taşıma kapasitesi kullanıcılar için daha önemlidir. Özellikle okullar, fabrikalar, depolar, hastaneler, alışveriş mağazaları ve inşaatlar gibi yük taşıma durumlarının daha yoğun olduğu yerlerde kullanımı tercih edilmektedir.

İnsan gücü tasarrufunda yük asansörleri en önemli avantajdır. Bu gibi yük asansörleri hidrolik sistem veya tahrik sistem makineli kullanılarak üretimi yapılabilmektedir. Kullanım kapasiteleri ise 500 kg ve 10.000 kg arasında kullanıldığı alana göre değişkenlik göstermektedir. İstenilen kapasitelerde yük asansörü üretilmektedir. İnsan asansörlerine göre yük asansörlerinin yıpranma olasılığı daha yüksektir. Bu sebeple bakım yaptırma konusunda kesinlikle dikkat edilmelidir. Özellikle düzenli olarak periyodik bakımları yaptırılmalıdır. Aynı zamanda rutin  kontrolleri de düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Karşılaşılan her sorunda yetkili firmaya haber verilmelidir.

Yük asansörleri imalatında kapı ve kabin boyutları istenilen genişlik ve yükseklikte tasarlanmaktadır. Kapıları tam otomatik yada yarı otomatik olmak üzere seçilebilmektedir. Ayrıca yük asansörlerinde özellikle zeminin  kaymaz malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kapalı kabinli yük asansörleri yük taşırken aynı zamanda insanda taşıyabilmektedir. Asansör içerisindeki paneller sayesinde insan güvenliğini sağlamaktadır. Bu nedenle  güvenlik konusunda kişiler problem yaşamamaktadır.

Yük Asansörü Kullanım Avantajları

Yük asansörleri, kullanmada en önemli avantaj yük taşıma kapasitesi yanı sıra bu yükü taşıyan personeli de güvenli bir şekilde taşıyabilmesidir. Bu tür asansörler çoğunlukla kapalı kabinli üretilmektedir. Asansörün içinde kontrol kumandası yer almaktadır. Ayrıca enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Bu asansör sisteminde motor sadece yukarı çıkarken çalışmaktadır. Bu sebeple daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda uzun süre kullanım özelliğine sahiptir.

Yük Asansörleri Hakkında

Forces Makina 2010 yılından beri yük asansörleri, araç asansörleri, makaslı lift, engelli asansörü ve platformlar üretmektedir. En alt kadrosundan en üst kadrosuna kadar alanında uzman personelleri bünyesinde bulundurmaktadır. Tecrübeli kadrosu ile isteğinize bağlı imalat gerçekleştirmektedir. Hatta Ar-Ge çalışmalarını, Kosgeb, Tübitak, Gyte ve Marmara Üniversitesi destekli olarak yürütmektedir. Uzun yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde Forces Makina her zaman hizmetinizdedir. Sizlerde istediğiniz boyut ve kapasitede yük asansörü, araç asansörü veya makaslı lift yaptırabilirsiniz.