Katalizör Temizleme Hakkında

Katalizör Temizleme; Partikül temizleme makinesi olan Dpf Mac Çınar Makine katalizör temizleme amacı ile tasarlanmıştır. Ayrıca yurt dışına ihracat ta gerçekleştirerek sektörde lider konuma ulaşmıştır. Radiator cleaning machines 700 modeli bunlardan biridir.

Yurt dışında her garajda mutlaka bulunması gereken ürün ülkemizde o kadar revaçta  kullanıldığı alanlarda bir hayli etkili olduğu gözlemlenmiştir. Aynı zamanda imalatını da gerçekleştiren firmanın bir de Almanya şubesi var işlerinde büyük bir özenle çalışan ve müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutan firma için ayrıntılı bilgi ve danışmanlık almak için https://www.dpfmac.com/en/contacts/ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz

Katalizör Temizleme

Katalitik konvertör, dizel ve benzinli araçlarda farklı yapılara sahip olsa da her ikisindeki amacı  da egzoz emisyonlarını düşürmeye yarayan ve de içinde egzoz gazlarını kimyasal etkileşime sokan elementler bulundurmaktadır. Aynı zamanda dışarıdan bakıldığında basit ancak özünde kompleks yapıya sahip bir parçadır.

Yeni nesil ultra teknolojik araçlarda, üzerine sensörler de yerleştirilerek, bu parçaya motorun yakıt verimliliğini artırmak, daha stabil çalışmasını sağlamak gibi görevler de yüklendiği için katalitik konvertör arızalandığında otomobilinin yakıt harcamaları artabilir, çekiş düşüklüğü olabilir, rölanti sorunları yaşayabilirsiniz.

Egzozdan çiğ yakıt kokusu, kötü kokular gelebilir. Tüm bunların yanında egzoz emisyon testinden de geçemeyebilirsiniz. Veya Çınar Partikül Temizleme Makinesi satın alarak garajınızda bu gibi durumlarda kendi işinizi kolayca halledebilme imkanına sahip olabilmektesiniz.

Dizel Partikül Filtresi

Çalışma Sistemi Nasıl İşlemektedir ?

Katalizör Temizleme işlemi yapan makinelerin sistemi Dizel son işleme sistemi, hidrokarbonlar (HC), karbon monoksit (CO) gibi egzoz emisyonlarını ve partikülleri azaltmak için, emisyon düzenlemesini karşılamak için tasarlanmışlardır

ve ön-katalitik konvertör (Precat) ve bir katalitik konvertörden (ana dizel oksidasyon katalizörü + kaplanmış dizel partikül filtresi) oluşmaktadır.

  • Ana dizel oksidasyon katalizörü
  • Kaplanmış dizel partikül filtresi
  • Basınç boruları
  • Ön-katalizör (Precat)

DPF, silisyum karbürden yapılmıştır (SİC) ve soy metal ile kaplanmıştır. Hidrokarbonlar (HC), Karbon Monoksit (CO) emisyonlarını azaltmak için tasarlanmışlardır ve havaya kurumun atılmasını en aza indirmek için motor egzoz gazlarından partikülleri toplar. Kurum partikülleri, kaplanmış dizel filtresinin kanalları içinde birikmektedir. Ve filtrenin tıkanmasını önlemek için düzenli aralıklarla yanarlar.