En Gözde Dekorasyon Fikirleri

Günümüz tüketim çılgınlığına dur demek isteyen gözde kadınlar var, Bu fikrin çıkış noktası Gözde Göyük Balık bu güzel kadın fırça ve boyalarıyla çıktığı yolda harika işler başarıyor. Peki Kimdir Gözde Hanım “Gelin Evi” Progamından sonra kendi bildiklerini insanlara öğretmeye çalışan aktif eğitim programlarını videolu çalışmalar ile anlatmaya çalışmasıyla başladı her şey şuanda Facebook ta en fazla aktif üyeye sahip geri dönüşüm projelerinden oluşan grubunda kurucusu aynı zamanda.

Hedefi herkesin bir şeyler başarabildiğini göstermek elbette her insanın yeteneği farklı lakin Gözde hanım çektiği videolar ile eline hiç fırça almamış  insanlara bile bu hobiyi sevdirip ummadığınız atıl durumda ki eşyaları harika tasarım ürünlere dönüştürtebiliyor. Mobilyaların geri dönüşümü ile başladı, evdeki ceviz renk basık kasvet veren görüntüden sıkılan ve değiştirmeye bütçeleri el vermeyen insanlara umut ışığı oldu diyebiliriz.

Tabi bunun yanı sıra en büyük destekçisi olan Rich boyayı da unutmamak gerekir bu boyanın genel özelliği her yüzeye uygulanabiliyor olması aslına bakarsanız, Gözde hanım bu hobi boyası ile neler yapabileceğini gösterdi ve gruba üye gözde kadınların yaptıklarına bazen inanmak mümkün değil gerçekten.

Ev hanımlarına ön ayak olan ve onların en gözde destekçisi olan grup kurucusu her adımda takipçilerinin yanında sıkıştıkları yerlerde fotoğraf ile destek almaya çalışan yüzlerce takipçisi var ve yalnızca Türkiye ile sınırlı değil İrandan Almanya dan Hollandadan onu takip edip bayiilik isteyen takipçilerine de el uzatmaktan geri kalmıyor.

Almanya da bayiilik almak isteyen bir takipçisine yol yordam gösterip bu boyaların oralarda da satışını ve kullanım alanlarını gayet iyi bir şekilde aktarmıştır. Sevenleri çok Mütavazi kişiliği tatlı mı tatlı destekçisi annesi ile yakın zaman da Ataşehir de bir atölye açtı tüm talepleri karşılıyor üstelik hafta sonu bayanlara özel derste veriyor aynı zamanda gelip katılamayan ev hanımları için Sosyal Medyadan canlı yayına geçip tek tek aşamaları anlatıyor.

Neler yapılıyor; Aklınıza gelebilecek her şey boyanıyor aslında  özellikle yıpranmış eski Koltuk ahşap kenarları deri başlıklar çaydanlıklar beyaz eşyalar hatta fayanslar dubleks evdeki merdivenler koyu renk masaların aydınlığa kavuşması camları kırık vitrinin tavuk kafes teli ile bambaşka bir ambiyansa dönüştürülmesi hatta teraslarınızdaki veya bahçelerinizde demir korkuluklar bile yenilenebiliyor.

Maliyet ne oluyor diye sorarsanız aslında maliyeti yok denecek kadar az bir adet rich boya ve fırça ile işe başlıyorsunuz baştan söyleyelim bu noktada yaptıklarınız alışkanlıklarınız haline gelir ve olayı hobi ve geri dönüşüme odaklanırsanız maliyeti var elbette ama aldığınız sonuçlar harika kesinlikle değiyor tereddütsüz giriştim ben bu işe özellikle son dönemde çıkan chalked boya elim ayağım oldu diyebilirim kapatıcılığı harika sulandırmaya ihtiyacı yok ve mat görüntüsü ile daha modern bir görüntü yakalanabiliyor renk kartelasında bulunan tonlamalar muhteşem favorim gri tonlamaları ben daha çok soğuk tonlar sevdiğimden tabi Gözde hanımın dönüşümlerindeki gibi cıvıl cıvıl renkleri kullanmaya pek cesaretim yok diyelim. En son yaptığı şifoniyerin hayranı oldum diyebilirim her bi köşesinde ayrı desen ve ayrı renk çalıştığı obje inanılmaz bir hal aldı adeta çılgınlık eski hallerini de koyduğu için yeni haline adapte olamıyor insan ama benim en çok dikkatimi çeken hakikaten takdire şayan bir dönüşümü var ki biraz ondan bahsedeyim bildiğiniz üzere yemek masaları hele ki geniş çapta olanlar kalabalık aileler için oldukça maliyetli özel bir bütçe istiyor ve mağazalarda seçenekler çok sınırlı ya beyaz ya kahve standart modeller var işte.

Gözde hanım gidiyor bir spot eşya eskiler satan dükkana bir yemek masası beğeniyor 200 Tl ödeyip oradan ayrılıyor ve o masanın inanılmaz dönüşümünü sizler için ekliyorum haksız mıyım siz söyleyin..

Öncesi
Öncesi
Sonrası
Sonrası

Nasıl ama yalnızca 200 Tl vererek muhteşem trend bir masaya sahip oldu ve aşama aşama yaptıklarını sosyal medya aracılığı ile paylaştı videolara ulaşmak için Facebook sayfanızdan “En Gözde Fikirler”  grubuna kayıt olmanız  yeterli ufkunuz genişleyecek hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacaksınız. Cesaret edemeyen grup üyeleri için grubun adminleri her an sorularınızı yanıtlamaya hazır bekliyor ve her konuda destek oluyorlar. Örneğin siz onlara boyamak istediğiniz objenin resmini çekip atıyorsunuz onlar hangi malzemeleri alacağınız ve hangi uygulamaları yapabileceğiniz konusunda aşama aşama sizlere destek oluyorlar.

Halı ve Kırlent Boyama dahi baya önem kazandı sıkıldıkça boyayan kadınlar düşünün işte hepsi bir arada. Dönüşümler bunlarla sınırlı değil beni yine cezbeden bir başka dönüşümde eskimiş mutfak dolaplarına yeniden hayat vermeleri tereklerin dönüşümü sıkıcı renklerden aydınlığa enerji dolu bir yaşam alanına geçiş yapan hanımlarımızın ellerine emeklerine sağlık Mutfak dönüşümlerinde tezgaha bile boya sürüp 7 kat vernik atıldığında normal şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz aynı işlemi corian tezgah çimstone veya granit tezgahlarınıza da uygulamanız mümkün.

Mutfak
Mutfak

Bu resimden sonra anlatılacak pek bir şeyde yok aslında değişime tanık oldunuz sizlerde denemekten çekinmeyin küçük eşyalar ile başlayın ki yapabilme kapasitenizi bir görün hem heyecanınızı yatıştırma fırsatı bulur iyi işler çıkartabildiğinizi görünce böyle mutfak dolapları salon takımları da yapabilirsiniz. Örneğin Sehpalar;

 

Oldukça kolay işçilik ve emeğe denilecek söz yok.

Terasını boyayan bayanın yaptığı işçiliğe de hayran kalmıştım duvar boyama değil tüm yerdeki fayansları tek renk boyayıp üzerine stencil çalışması uygulamış gerçekten alkışlanası hayranlıkla baktım daha sonra yaptığı dekorasyon gerçekten olağanüstü bir geri dönüşüm olmuş parkesi olmayan evlerde karataşları kapatmak için bütçesi olmayan ailelere çok iyi fikir oluşturmuş emeğine sağlık  diyorum, Aşağıda çalışmayı görebilirsiniz.

Teras boyama
Teras boyama

Bu işler Kadınların gücünü göstermeye yetiyor da artıyor bile geri dönüşüm uğruna yapamayacakları yok gördüğünüz gibi Beyaz eşya dönüştürenlere ne demeli eeee inox lar çok pahalı insanlar ne yapsın hem grinin de modası geçti gözümüz şenlensin diyoruz bakın bu bayan neler yapmış

beyaz Eşya
beyaz Eşya

Tatlı mı tatlı mutfağı beyaz eşyaların standart renginden pembeye dönüşünü görüyorsunuz gerçekten bir emek harcanmış ve mutfağa nasıl da aydınlık katmış insan böyle mutfaktan çıkmak istemez sanırım ince detaylar ile kombinlenip daha şık bir alan yaratabilir dolaplarda ekru renge boyanırsa hiç fena olmaz tabi ışık alıyormuşçasına parlar ortalık artık kadınların yükleri bir nebze olsun bu tarz alanlara yöneldikçe hafifliyor

En gözde Kadınlara Başarılarının devamını diliyorum….