Bebek Pudrasının Bilinmeyen 7 Faydalı Kullanımı

011-Kum Çıkarmada Yardımcı

Ayaklarınızdaki veya ayakkabınızdaki kumları çıkartmada çok büyük yarar sağlar. Ayaklarınızdaki oluşan nemi pudra aldığında kumlar dökülecektir. Tabi ki ayakkabılarda da uygulayabilirsiniz.

2-Kuru Şampuan

Saçınız yağlıysa ve yıkamaya zamanınız yoksa kuru şampuanlar hepimiz için kurtarıcı olur. Peki ya o anda kuru şampuan bulamadıysak? İşte o zaman bebek pudrası devreye girer. Saç diplerinize biraz serpin ve pudranın beyaz görünümü azalıncaya kadar saçınıza masaj yapın .Saçınıza da bir zarar vermediği için her gün bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

08

3-Düğümlenen Kolye Kurtarıcısı

Pudrayı kolyenin düğümlenen kısmına hafifçe serpin, parmaklarınızla ovun. Düğümün rahatlıkla açıldığını göreceksiniz.

4-Kirpiklere Hacim Bombası

Maskaranızı sürdükten sonra üstüne kulak çubukları yardımıyla biraz bebek pudrası sürün. Daha sonrasında maskaranın üstünden bir kat daha geçin. Böylece kirpikleriniz daha uzun ve hacimli olacaktır.

5-Pürüzsüz Cilt

Bu yöntemi daha çok yağlı cilde sahip olanlar uygulasa daha iyi olacaktır. Yatmadan önce yüzünüze bir makyaj pamuğu yardımıyla sürün. Sabaha kalktığınızda yüzünüz daha pürüzsüz ve güzel gözükecektir. Sivilce oluşumunu önlemek için gül suyuyla karıştırıp yüzünüze maske olarak da uygulayabilirsiniz.

6-Gıcırdayan Ayakkabı Uzmanı

Bu bazen yeni ayakkabılarda olur, bazen de zeminler yüzünden olur. Ayakkabınızın içine biraz pudra dökün ve bunu tekrarlamaya özen gösterin.

7-Yağ Lekesi Giderici

Çoğu zaman giydiklerimizin üstüne gelen yağ lekesini sert kimyasallarla çıkartmaya çalışırız. Zararlı maddeleri kullanmaktansa alın pudrayı lekenin üzerine serpin. Yıkamaya atmadan önce pudranın fazlasını temizleyin.